Profil

 MG 4267 Celý život se točím kolem sportu. Trenérská činnost a poradenství mě velmi baví a naplňuje.

Proč tento obor?

     Celý život se točím kolem sportu, především fotbalu. Trenérská činnost a poradenství mě velmi baví a naplňuje. Po skončení aktivní hráčské činnosti jsem začal mít zdravotní potíže, byl jsem „nucen“ omezit pohybové aktivity a má váha šla rapidně nahoru. Postupně se začali projevovat neduhy sportu: jednostranná zátěž, špatné návyky, nevhodná strava, špatná práce s emocemi a energií.
     Z těchto důvodů jsem se začal vzdělávat a vše testovat sám na sobě. Dnes jsem v požadované kondici, bez výrazného kolísání váhy i energie. Kondiční záležitosti mám otestovány i na svých svěřencích, kdy pokroky jsou vždy znatelné.
     Jsem přesvědčen, že by byla škoda, pokud bych si své zkušenosti a znalosti nechal pouze pro sebe, proto každému z Vás velmi rád pomohu.Výživa:
     Díky vlastním zkušenostem a pozorováním v okolí, má velký vliv na naši výkonnost (jak tělesnou, tak mentální) naše špatná strava. Nevhodné stravovací návyky mohou naše výkony ovlivnit až v desítkách procentech. Bohužel se prozatím v ČR této záležitosti moc nevěnujeme a sami se připravujeme o skvělé pocity z vítězství.

Kondiční trenér:
     Zastávám názor, že každý sport má svá specifika, kterým se musí každý sportovec detailně věnovat. Při individuálním tréninku je možno lépe pilovat správné provedení a techniku.
     Nedílnou součástí, každé přípravy musí být dostatek kompenzačních cvičení, kterým se u kolektivních sportů, musí sportovec věnovat individuálně mimo standardní trénink.
     Návrat k aktivní činnosti po zranění nebo delší přestávce, je pod odborným vedením rychlejší a efektivnější.

Osobní trenér:
     Osobního trenéra by měl mít každý sportovec, který to myslí se svým uplatněním vážně. Málo v kterém týmu, má trenér dostatek času se věnovat každému sportovci jako individualitě, někdy dokonce v rámci týmu musí některé kvality sportovce „potlačit“ a na rozvoj těch potřebných nezbývá v běžném tréninku dostatek času a energie.

Vzdělání:
   ·        Trenérské:
     o   Licence UEFA A (FAČR)
     o   Kondiční trenér ve fotbale (FTVS)

   ·        Výživa
     o   Poradce pro výživu a suplementaci (Kurzy ATAC)
     o   Výživa ve sportu (Kurzy ATAC)

Praxe:
Hráčská kariéra 1982-2009:
   ·        Žáci (Sparta Úpice, Hradec Králové)
     o   Nejvyšší soutěž žákovská 1.liga
   ·        Dorost (Hradec Králové)
     o   Nejvyšší soutěž dorostenecká 1.liga
   ·        Muži (Hradec Králové - Divize, Přerov – příprava MSFL, Valašské Meziříčí - Divize, Trutnov – příprava ČFL, Sparta Úpice, Staré Buky, FK Protivín)
     o   Nejvyšší soutěž Divize

Trenérská kariéra od 1997:
   ·        Žáci (Sparta Úpice, FK Protivín)
     o   Nejvyšší soutěž 1.A
   ·        Dorost (Sparta Úpice, FK Protivín, FC Písek)
     o   Nejvyšší soutěž Česká liga
   ·        Muži (Sparta Úpice, FK Protivín, FK Vodňany)
     o   Nejvyšší soutěž KP

Výživový poradce:
   ·        Spolupráce se Slovanem Liberec od 3/2013

Více z této kategorie: Ceník »